Tekne Taşıma

Dört bir yanı denizlerle çevrili ülkemizde günden güne gelişen amatör denizcilik tekne taşıma işini ciddi olarak artmıştır. Muhtelif boyda tekneler üretim yerlerinden kullanılacak yere veya uzun mesafeli liman değişikliği yüzünden tekne taşıma gerecektir.

Tekneler su dışında genelde çok daha nazik ve kırılgan olurlar. Bu yüzden tekne taşıma nakliyeleri sırasında ya özel römorklarla ya da tekne tipi ve boyutuna göre yapılmış destek üniteleri gerekmektedir. Eğer tekneler küçük ise birden fazla tekne taşıma tek seferde yapılabilir. Bunun içinde özel yapılmış destek kalıp ve bölmeleri gerekmektedir.  Ayrıca teknelerin bindirme ve indirmeleri sırasında uygun boyutlarda vinçlere ihtiyaç vardır. Tekne taşıma işini de yapan firmamız tüm bu teknik gereklilikleri yerine getirecek donanımlara sahiptir.

Tekneler genel olarak kayıtlı oldukları bir liman veya korunaklı kıyılarda dururlar. Tekne sahipleri yer değiştirme veya satış gibi durumlarda bu tekneleri yeni yerlerine götürmek durumunda kalırlar. Denizden kendilerinin gitmesi birçok tekne için zorlu bir iştir ve uzman kaptan yönetiminde bile bu küçük tekneler için pek kolay bir iş değildir. Hele mesafelerin yüzlerce mil olması durumunda tekne taşıma zorunlu olarak karayolu ile yapılmak zorunda olur.

Sudaki teknelerin araca yüklenmesi önemli bir teknik sorundur. Güçlü ırgat ve kaldırıcı vinçlere ihtiyaç duyulur. Bu durumlarda taşıyıcı üzerine monte edilmiş vinçler çok işe yarar. Teknenin destek ünitesi tekneye su içinde bağlanır ve güçlü vinç yardımı ile direkt olarak sudan taşıyıcının üzerine desteklerinin üzerine oturtulur. Diğer yöntem ise su içine indirilen tekerlekli çekme arabası ile tekne yüzdürülerek bu arabanın üzerine getirilir ve arabaya oturtulan tekne ırgatlar aracılığı ile karaya çekilirler. Bundan sonrası ya tekneye özel nakliye römorku veya vinç ile kamyon üzerine konarak tekne taşıma işi gerçekleştirilmiş olur. Tüm bu yükleme işlemleri aynı şekilde indirme sırasında da tekrarlanır. Büyük ve kanyon boyutlarını aşan tekneler için trafikten özel çekme izni alınması, uyarı işaret ve ışıklarının konması ı ve gerekirse ön ve arkaya güvenlik araçları ile konvoy düzenlenmesi ile tekne taşıma işi gerçekleştirilir.

Geniş Araç Filosu

Oto araç kurtarma firmamız İstanbul tüm semtlerine hizmetlerini sorunsuz olarak vermektedir. Tüm semtlerde hızlı araç ekiplerimiz hazır bulunmaktadır. Geniş araç filomuz mevcuttur.

7 / 24 Saat Hizmet

Oto çekici firmamız İstanbul’un tüm semtlerine 7 / 24 saat kesintisiz olarak hizmetlerini vermektedir. Hızlı ve güvenli olarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0553 723 51 51 hemen arayın

Garantili Hizmet

Oto kurtarma firmamız siz değerli müşterilerimizin araçlarını kurtarma yapıyor iken her daim garantili hizmet vermektedir. Tüm taşıma sorumluluğunu taşıma esnasında firmamız yüklenmektedir.

Müşteri Memnuniyeti

Oto araç kurtarma firmamız %100 müşteri memnuniyeti adı altında sorunsuz olarak hizmetlerini vermektedir. Hemen iletişime geçiniz.

En Uygun Fiyat

Oto araç kurtarma firmamız en uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize piyasa koşullarına göre en uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir.

Kaliteli Hizmet

Oto çekici firmamız kaliteden asla ödün vermeden hizmetlerini yapmaktadır. Kaliteli ve yerinde hizmet vermekteyiz.