Forklift Taşıma

Forkliftler taşımacılık sektörünün en kullanılan araçlarından biridir. Yükleme ve boşaltma işlerinde büyük kolaylık, zaman ve para tasarrufları sağlarlar. Ancak birçok durumda forkliftlerin de taşınması gerekir.  Forklift taşıma genel makine ve teçhizat taşımalarına oldukça benzese de bazı açılardan kendine özgü yöntemler gerektirir.

Forkliftler boyutlarına göre ağır araçlardır. Önlerinde palet ve yüklemelerin düzgünce kavranabilmesi için gerekli çatal ağızlı kolları vardır ve bunlar taşıma sırasında hacim olarak önemli bir yer kaybına neden olurlar. Birden fazla forklift aynı anda taşınacak ise bu taşıma kollarının usulüne uygun bir şekilde sökülmesi ve işaretlenerek ayrıca paketlenmesi gerekecektir. Bu iş yükleme öncesi ve indirme sonrası yeniden montajı gerekli bir adım olabilir. Forklift taşımada nakliyecinin bu konularda deneyimli personel ve ekipmana sahip olması gerekmektedir. Firmamız yılların deneyimi ile bu gereklilikleri fazlası ile karşılamaktadır.

Forklift taşıma işinde diğer bir önemli nokta forkliftin elektrikli veya dizel olmasına göre taşınma sırasında alınması gereken önlemlerdir. Dizel olanların güvenlik amacı ile yakıt deposunun tam dolu olmaması gerekir. Ancak tamamen boşaltılması enjeksiyon sisteminin hava yapmasına neden olur ve bu yeniden çalıştırılması sırasında ciddi zorluklara neden olacaktır. Bu yüzden forklift taşıma olabildiğince az yakıtla yapılmalı ve yakıt deposu kısmının yükleme sırasında hasar görmemesine dikkat edilmesi gerekir. Benzer şekilde direksiyon ve kontrol tablosunun bulunduğu kokpitinde olası hasarlara karşı korunması sağlanmalıdır. Forklift taşıma sırasında forkliftler elektrikli ise bu zaman yine bazı önlemlere ihtiyaç vardır. Özellikle akü gurubunun kablo bağlantıları sökülmeli ve akülerin nakliye sırasında güvenliğini sağlayacak önlemlerin alınması gerekir. Kısa devre sonucu yangına karşı bu şekilde önlem alınmış olur. Ayrıca akü grubu iyi korunarak olası kırılmada asit kaçağı sorunu da halledilmiş olacaktır.

Forklift taşıma sırasında şüphesiz forkliftlerin taşınan kasaya kesinlikle hareket etmeyecek şekilde bağlanması gerekir.  Genel taşımacılığın bu önemli kuralı forklift taşıma sırasında kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar. Forklift taşıma ciddiyet ve uzmanlık isteyen bir iştir ve firmamız deneyimli personeli ile ihtiyaç duyduğunuz forklift taşıma işlerinde hizmetinizdedir.

Geniş Araç Filosu

Oto araç kurtarma firmamız İstanbul tüm semtlerine hizmetlerini sorunsuz olarak vermektedir. Tüm semtlerde hızlı araç ekiplerimiz hazır bulunmaktadır. Geniş araç filomuz mevcuttur.

7 / 24 Saat Hizmet

Oto çekici firmamız İstanbul’un tüm semtlerine 7 / 24 saat kesintisiz olarak hizmetlerini vermektedir. Hızlı ve güvenli olarak hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0553 723 51 51 hemen arayın

Garantili Hizmet

Oto kurtarma firmamız siz değerli müşterilerimizin araçlarını kurtarma yapıyor iken her daim garantili hizmet vermektedir. Tüm taşıma sorumluluğunu taşıma esnasında firmamız yüklenmektedir.

Müşteri Memnuniyeti

Oto araç kurtarma firmamız %100 müşteri memnuniyeti adı altında sorunsuz olarak hizmetlerini vermektedir. Hemen iletişime geçiniz.

En Uygun Fiyat

Oto araç kurtarma firmamız en uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize piyasa koşullarına göre en uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir.

Kaliteli Hizmet

Oto çekici firmamız kaliteden asla ödün vermeden hizmetlerini yapmaktadır. Kaliteli ve yerinde hizmet vermekteyiz.